Home › Leki na łysienie promowane przez nasz serwis

Leki na łysienie promowane przez nasz serwis

Z problemem ponadprzeciętnego wypadania włosów ma do czynienia coraz większa liczba panów, ale i pań. Powodow tegotypu sytuacji może być mnóstwo, dlatego bardzo istotna jest diagnostyka i wybór takiej metody leczenia, czy też profilaktyki, który będzie najbardziej wskazany. W leczeniu można wykorzystać doceniane preparaty ziołowe np. olejek kokosowy, skrzyp polny albo algi. Dzięki szamponom z ich zawartością wzmocnimy włosy, ograniczymy ich wypadanie. Szybciej jednak działać będą preparaty z chemicznymi składnikami, aczkolwiek te wykazują znacznie więcej niepożądanych skutków ich stosowania.

Ogromne znaczenie w profilaktyce ma właściwa pielęgnacja skóry głowy, zmniejszenie zabiegów na włosach (koloryzacja, prostowanie, przesuszanie) i masaż skóry głowy, dzięki któremu motywujemy cebulki włosów. Środki na receptę używane w zaawansowanych etapach chorób mogą być uzywane jedynie zgodnie z zaleceniami lekarza.

Porost włosów wspomaga minoxidil.

Leki z jego zawartością najczęściej wmasować trzeba dwa razy na dobę. Czas działania to średnio 3 miesiące - w tym okresie powinny ukazać się nowe włosy w tych miejscach, w których je stracilismy. Inna metoda to wprowadzanie substancji z kortyzolem. Raz w miesiącu aplikowany jest wstrzyk, a efekt widoczny już po miesiącu. Lekarz może zalecić wspomagającą terapię. Wypada zaznaczyć, że z roku na rok rośnie liczba leków i zabiegów wpływających na wzrost włosów. To, z jakich przyczyn wypadają włosy ma znaczenie w wyborze właściwej metodyleczenia. Babcine sposoby są skuteczne w niegroźnych stanach zapalnych. Jeśli nie ma poprawy, niezbedna jest wizyta u lekarza, który przeprowadzi wywiad, skieruje na badania i dobierze metodę leczniczą..