Home › Leasing czy kredyt porównanie

Leasing czy kredyt porównanie

Gdy posiadamy własną firmę powinieneś pomyśleć o samochodzie służbowym. Auto firmowe pozwoli nam odciążyć nasz prywatny pojazd a także odliczyć koszty jego użytkowania. Kupno auta firmowego możesz sfinansować kredytem bankowym.

Kredyt na samochód służbowy pozwoli nam na rozłożenie płatności w nieobciążające raty miesięczne.

Każdy przedsiębiorca chcący zainwestować w samochód firmowy finansowany z kredytu samochodowego, w pierwszej kolejności powinien rozważyć, który samochód go interesuje.

Od typu pojazdu bowiem zależy wysokość raty zaciągniętego kredytu.

Następny etap to wybór instytucji finansowej, np banku, gdzie zaciągnięty będzie kredyt.

Polecamy porównać kilka ofert i najkorzystniejszą.

Przed wizytą w banku musisz zebrać wszystkie dokumenty księgowe potrzebne do udzielenia kredytu. Na sposób finansowanie kupna samochodu służbowego masz możliwość wybrać kredyt na samochód służbowy bądź kredyt obrotowy bez precyzowania konkretnego celu zakupu. Każdy z nich ma swoje wady i zalety . Kredyt samochodowy jest przeważnie mniej oprocentowany, jednak pamiętać należy, że w dokumentach auta, jako właściciel będzie zapisany bank a więc odsprzedaż przed spłatą wszystkich rat nie będzie możliwe.

Kredyt obrotowy wiąże się z większym oprocentowaniem, ale daje swobodną możliwość operowania środkami finansowymi a także samochodem zakupionym za nie.

Bez względu na to, który kredyt weźmiemy w banku po zakupie auta dla firmy możemy pozwolić sobie na zaksięgowanie do kosztów uzyskania dochodu opłaty z nim związane. Finansując samochód na kredyt, za koszty podatkowe zaliczyć możesz: odsetki od kredytu, opłaty związane z spłacaniem kredytu jak również koszty eksploatacyjne auta ..
Czytaj dalej: ranking leasingu