Home › Fakty i mity odnoszące się do jagód acai oraz ich skuteczności

Fakty i mity odnoszące się do jagód acai oraz ich skuteczności

Pomimo powiekszenia zainteresowania owocami acai w trakcie ostatnich lat narosło wokoło właściwości wspomnianego owocu sporo mitów. Które fakty są potwierdzone, a które teorie to mit? To prawda. Owoce palmy brazylijskiej zwalczają wolne rodniki na skutek zawartości antyoksydantów które ograniczają ich aktywność.

Przydatne są również we wzmacnianiu odporności, obniżeniu „złego” cholesterolu, co wpływa na pracę układu sercowo-naczyniowego.

Owoce wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej, przyspiesza metabolizm, reguluje trawienie – więc zdają egzamin w odchudzaniu i to zwykle w tym kontekście znane są one najbardziej. Z pewnością trzeba zaznaczyć, że tylko jagody nie uczynią cudów – wskazane jest stosowanie zbilansowanej diety i ćwiczeń – wówczas wyniki mogą być spektakularne.

Zawartość kwasów nienasyconych Omega w owocach ma wpływ na niezawodność umysłową i funkcjonowanie układu nerwowego, w tym mózgu.

Zaletą uzywania jagód palmy brazylijskiej jest również widoczne wygładzenie, nawilżenie i ujędrnienie skóry – a to dzięki fitosterolom, które w jagodach też się znajdują.Mity dotyczą głównie teorii, że owoce zawierają dużo wapnia i białka. Niewątpliwie same owoce acai nie zniwelują schorzeń, których leczenie wspomagają. To wyłącznie dodatek do leczenia i element profilaktyki zdrowia. Rzecz jasna suplementy z jagodami acai nie zupełnie mogą być w 100% naturalne – zawierają masę dodatków, które wymienione powinny być na etykiecie produktu. Decydując się na uzupełnienie diety jagodami acai, w wybranej postaci sprzedawanej na rynku warto nie tylko zerknąć na zalety jagód, ale i potencjalne przeciwwskazania do ich stosowania, bo i takie istnieją. Nie trzeba wierzyć też we wszystkie informacje rozpowszechniane przez znajomych, czy sprzedawców jagód – jak widać mogą być one przesadzone..