Home › Buy illy coffee online uk

Buy illy coffee online uk

Poczucie porannej kofeiny jest zależny przede wszystkim od formy jej palenia, przygotowania, a szczególnie od metody stosowanych ziaren kawy. Kawowiec jest drzewem, które w podstawowych warunkach, osiąga wysokość 15 metrów.

Na globie spotkać możemy więcej niż 60 gatunków kawowca, ale aktualnie dominują Arabika i Robusta.

Arabica to jeden z najpopularniejszych ziaren kawy, który zajmuje 70% rynku.

Jej ziarna są podłużne, z kolei w środku znajdziemy specyficzny szew który tworzy literę „s”.

Kofeina parzona z ziaren Arabika jest delikatna i smakowita, jak i posiada niską zawartością kofeiny, która waha się między 0,9 a 1,7%.

Ze względu na szczególne warunki pogodowe, arabika uprawiana jest zazwyczaj w Kolumbii, Indiach, a także na Jawie, Sumatrze i Karaibach. Ziarna kawy Robusty znajdują się niemalże na każdej sklepowej półce. Podstawową różnicę stanowi wyższa zawartość kofeiny. Ten rodzaj ziaren kawy został odkryty dopiero w XIX wieku i uwagę plantatorów zwrócił szczególnie fakt, że drzewa z tego gatunku są znacznie bardziej wytrzymałe na warunki klimatyczne, jak również rosną częściej niż Arabika. Ziarna Robusty są okrągłe i mają prosty szew. Robusta jest zdecydowanie łatwiejsza w hodowli. Rośnie na każdym kontynencie w regionach strefy międzyzwrotnikowej. Duże plantacje tej odmiany są w Wietnamie, Brazylii, Ugandzie i Kamerunie. Roślina ma po 22 chromosomy w pojedyńczej komórce dlatego się ją hoduje. Jest też bardziej odporna na szkodniki i drobnoustroje chorobotwórcze. Smak robusty jest bardzo delikatny, ostrzejszy, bardzo gorzki. Zawiera też znacznie więcej kofeiny niż odmiana arabiki, stąd ma silniejsze właściwości pobudzające.
.


Autor: Buy yogi tea online uk